Home » LCD Monitors » Samsung » F22T454FQN 22" LCD LED
Samsung F22T454FQN 22" LCD LED IPS Monitor
SKU 145258 New
    ★★★★★
    5 Star Reviews
    Satisfaction Guaranteed
Have one to sell?
Suggested Items
Samsung S22A650D 22" LCD Monitor No Stand
Samsung S27H650 LCD 27" Full HD LED Monitor No Stand
HP Elite E222 22" HD Widescreen LCD Monitor
AOC 22E1H 22" FHD LED LCD Monitor No Stand
Planar PLN2200 22" LCD Monitor No Stand
Item Information
Features
  • 22" Ultra Slim 1920 x 1080 FHD at 75 Hz
  • Off Timer Plus
  • 16.7 Million Colors Support
  • VESA Mount Compatible
I/O
  • 1 x HDMI 1.4
  • 2 x USB 2.0
  • 1 x DisplayPort 1.2
Included
  • Samsung F22T454FQN 22" LCD Monitor
  • Power Cable
Not Included
  • Display Cable
PCL Certified New
New Product
UPC: 00887276521572
F22T454FQN 22" LCD LED Technical Specs
Screen Size22"
Max Resolution(1920 x 1080) FHD
Aspect Ratio16:9
Color Support16.7 Million Colors
Image Brightness250cd/m2
Image Contrast Ratio1000:1
Response Time5ms
Refresh Rate75 Hz
Horizontal Viewing Angle178°
Vertical Viewing Angle178°
VGA Port(s)0
DVI Port(s)0
HDMI Port(s)1
DisplayPort(s)1
USB HubYes
Built in SpeakersNo
Stand AdjustmentsHeight, Pivot, Swivel, Tilt
VESA Compatible (Wall Mount)100 x 100mm
No Hassle Return Policy & PC Certified Guarantee
  • Item(s) must be returned within 30 days from invoice date.
  • Item(s) must be received in original condition preferably in the same packing materials.
  • Item(s) should be securely packed for safe return.
  • The purchaser is responsible for all shipping costs and insurance.
Shipping
  • All products are shipped and delivered on business days.
Warranty Policy
Certified Refurbished
Excellent Customer Service
Supplying IT to Businesses Since 1991
18,000+ 5-Star Reviews on ShopperApproved
Shipping
Expedited shipping and fast fulfillment.
Guarantee
100% guaranteed for quality and functionality.