

These products are brand new and have never been used. They arrive in the original manufacturer packaging in pristine, factory-fresh condition.
| Model | Yealink T46U |
|---|---|
| Part Number | 1301203 |
| LCD dims and Resolution | 4.3" 480 x 272-pixel color display with backlight 16 bit depth color |
| Number of Line Keys | 10 line keys |
| Number of VoIP Accounts | 16 VoIP Accounts |
| PoE support | Yes |
| Gigabit Ethernet | 10/100/1000 Gigabit Ethernet ports |
| Built-in Bluetooth | No |
| Bluetooth version | Bluetooth via BT40/BT41 |
| Built-In Wi-Fi | No |
| Wi-Fi version | Wi-Fi via WF40/WF50 |
| Speakerphone | full-duplex speakerphone |
| OS | - |
| USB ports and type(s) | 2 x USB port (2.0 compliant) |
| Power Adapter (optional) | Yealink PS5V2000US 5V 2A Power Supply |
| Accessories (optional) | Optional 5V 2000ma Power Adapter Optional Wall Mount Bracket |
| Special Feature(s) | 16 SIP accounts 10 Line keys 4 Soft keys 4.3" 480 x 272-pixel color display with backlight PoE support (2) 10/100/1000 Gigabit Ethernet ports Dual USB-A 2.0 ports for connecting USB peripherals Yealink Optima HD voice technology Acoustic Shield - |
| Included | SIP-T46U IP phone Handset w/cord Ethernet cable (2m CAT5E UTP Cable) Desk stand |
Rest assured, if you order the wrong items, don't like the model, or just don't need it anymore we accept returns with NO restocking fees. Whether you want something different or just a credit, we have you covered! This policy goes hand in hand with our company culture of delivering outstanding customer satisfaction.
If you need assistance finding a different product our awesome staff is ready to help. Contact us for expert support.
All products purchased from us are covered by a 1-year warranty from the date of purchase, covering manufacturing defects and functional failures under normal business use.
Please note that batteries are an exception to this policy. Batteries are covered by a 90-day warranty due to their consumable nature.
This warranty does not cover damage caused by misuse, unauthorized modifications, or improper handling. For any warranty claims, please contact our support team with your purchase details and a description of the issue.






| Functionality | |
|---|---|
| Cosmetics |
All refurbished items are restored to full functionality, and their grades reflect only cosmetic condition. Lower-grade products may have more visible blemishes but are rigorously tested and cleaned to ensure identical performance and warranty coverage.
| Model | Yealink T46U - Grade A |
|---|---|
| Part Number | 1301203 |
| LCD dims and Resolution | 4.3" 480 x 272-pixel color display with backlight 16 bit depth color |
| Number of Line Keys | 10 line keys |
| Number of VoIP Accounts | 16 VoIP Accounts |
| PoE support | Yes |
| Gigabit Ethernet | 10/100/1000 Gigabit Ethernet ports |
| Built-in Bluetooth | No |
| Bluetooth version | Bluetooth via BT40/BT41 |
| Built-In Wi-Fi | No |
| Wi-Fi version | Wi-Fi via WF40/WF50 |
| Speakerphone | full-duplex speakerphone |
| OS | - |
| USB ports and type(s) | 2 x USB port (2.0 compliant) |
| Power Adapter (optional) | Yealink PS5V2000US 5V 2A Power Supply |
| Accessories (optional) | Optional 5V 2000ma Power Adapter Optional Wall Mount Bracket |
| Special Feature(s) | 16 SIP accounts 10 Line keys 4 Soft keys 4.3" 480 x 272-pixel color display with backlight PoE support (2) 10/100/1000 Gigabit Ethernet ports Dual USB-A 2.0 ports for connecting USB peripherals Yealink Optima HD voice technology Acoustic Shield - |
| Included | SIP-T46U IP phone Handset w/cord Ethernet cable (2m CAT5E UTP Cable) Desk stand |
Rest assured, if you order the wrong items, don't like the model, or just don't need it anymore we accept returns with NO restocking fees. Whether you want something different or just a credit, we have you covered! This policy goes hand in hand with our company culture of delivering outstanding customer satisfaction.
If you need assistance finding a different product our awesome staff is ready to help. Contact us for expert support.
All products purchased from us are covered by a 1-year warranty from the date of purchase, covering manufacturing defects and functional failures under normal business use.
Please note that batteries are an exception to this policy. Batteries are covered by a 90-day warranty due to their consumable nature.
This warranty does not cover damage caused by misuse, unauthorized modifications, or improper handling. For any warranty claims, please contact our support team with your purchase details and a description of the issue.






| Functionality | |
|---|---|
| Cosmetics |
All refurbished items are restored to full functionality, and their grades reflect only cosmetic condition. Lower-grade products may have more visible blemishes but are rigorously tested and cleaned to ensure identical performance and warranty coverage.
| Phone Type | IP Phone |
|---|---|
| Lines | 10 |
| Connection | Gigabit Ethernet Wi-fi Bluetooth |
| Display | 4.3" 480 x 272 Pixel Color Display with Backlight |
| SIP | Yes |
Rest assured, if you order the wrong items, don't like the model, or just don't need it anymore we accept returns with NO restocking fees. Whether you want something different or just a credit, we have you covered! This policy goes hand in hand with our company culture of delivering outstanding customer satisfaction.
If you need assistance finding a different product our awesome staff is ready to help. Contact us for expert support.
All products purchased from us are covered by a 1-year warranty from the date of purchase, covering manufacturing defects and functional failures under normal business use.
Please note that batteries are an exception to this policy. Batteries are covered by a 90-day warranty due to their consumable nature.
This warranty does not cover damage caused by misuse, unauthorized modifications, or improper handling. For any warranty claims, please contact our support team with your purchase details and a description of the issue.



