Home » LCD Monitors » Samsung » S27A804NMN 27" 4K UHD
Samsung S27A804NMN 27" 4K UHD LCD Monitor
SKU 145268 New
    ★★★★★
    5 Star Reviews
    Satisfaction Guaranteed
Have one to sell?
Suggested Items
Item Information
Features
  • 27" 4K Display (3840 x 2160)
  • IPS Panel
  • LED Backlit
  • 60Hz Refresh Rate
  • Built-in USB 3.0 Hub
  • ENERGY STAR Qualified
I/O
  • 1x USB 2.0
  • 3x USB 3.0
  • 1x HDMI
  • 1x DisplayPort
PCL Certified New
New Product
UPC: 00887276507453
S27A804NMN 27" 4K UHD Technical Specs
Screen Size27"
Max Resolution4K UHD (3840 x 2160)
Aspect Ratio16:9
Color Support1.07 billion colors
Image Brightness300 cd/m²
Image Contrast Ratio1000:1
Response Time5ms
Refresh Rate60Hz
Horizontal Viewing Angle178
Vertical Viewing Angle178
VGA Port(s)0
DVI Port(s)0
HDMI Port(s)1
DisplayPort(s)1
USB HubIncluded
Built in SpeakersNot Included
Stand AdjustmentsHeight, Pivot, Swivel, Tilt
VESA Compatible (Wall Mount)100 x 100mm
No Hassle Return Policy & PC Certified Guarantee
  • Item(s) must be returned within 30 days from invoice date.
  • Item(s) must be received in original condition preferably in the same packing materials.
  • Item(s) should be securely packed for safe return.
  • The purchaser is responsible for all shipping costs and insurance.
Shipping
  • All products are shipped and delivered on business days.
Warranty Policy
Certified Refurbished
Excellent Customer Service
Supplying IT to Businesses Since 1991
18,000+ 5-Star Reviews on ShopperApproved
Shipping
Expedited shipping and fast fulfillment.
Guarantee
100% guaranteed for quality and functionality.